Krásné menu :-)
Mistr masérského umění se schopnostmi snoubícími se s darem od Otce Stvořitele. Je možné řešit vše i zázrak.
Vše pro zdraví, krásu, pohodu. Štěstí, hybnost, svobodu! Vladimír Kunert masér a masáže Nymburk
           
     

 
Uvolňovací techniky a protahování hlubokých svalů
 

 
   
ilustrační obrázek

Slouží k obnovení funkčnosti páteře a pohybového aparátu těla speciálními technikami vyžadující znalost lidského těla a jak ho uvést do pohody.

PĚT PRVKŮ
Dalším životně důležitým přínosem čínské vědě byla teorie principu pěti transformačních fází neboli prvků, která se začlenila do medicínské teorie.
Staří Číňané se domnívali, že se vesmír skládá z pěti přeměňujících se prvků neboli elementů. Za autora této teorie, rozpracované později Menciem, se považuje C'-s' (492-431 př. n. 1.). Na svět se pohlíželo jako na trvalé prolínání pěti přeměňujících se prvků.
Zmíněnými pěti základními prvky jsou Dřevo, Oheň, Země, Kov a Voda. Tato teorie se snažila utřídit základní vlastnosti hmotných věcí v procesu změny. Každá z přeměňujících se fází měla svou vlastní povahu a předpověditelnou souvislost s ostatními. Původně se teoretikové jin/jang a teoretikové pěti prvků zásadně rozcházeli v otázce povahy změny, avšak jejich spor se později vyřešil a dnes se obě teorie navzájem doplňují. Teorie pěti prvků a jin/jang jsou nyní natolik propojené, že je lze považovat za různé prvky jedné společné představy. „Jsme si vědomi toho, že teorie pěti prvků vychází z teorie jin/jang a nelze ji od ní oddělit, takže můžeme říci, že pět prvků je jin/jang a jin/jang je
tao."


5 prvků
Tradiční „Vrbový vzor"
znázorňuje pět prvků: Dřevo, Oheň, Zemi, Kov a Vodu.

 
       
   
Doporučená doba trvání masáže:
 
    0,5 - 1 - 1,5 hod.  
         
   
Zpět
 
         
Zápatí
Úvod Nabízím Ceník Kontakt