Krásné menu :-)
Mistr masérského umění se schopnostmi snoubícími se s darem od Otce Stvořitele. Je možné řešit vše i zázrak.
Vše pro zdraví, krásu, pohodu. Štěstí, hybnost, svobodu! Vladimír Kunert masér a masáže Nymburk
           
     

 
Lymfatické masáže
 

 
   
ilustrační obrázek

Preventivní celotělová lymfatická masáž:
Správná funkce lymfatického systému hraje klíčovou roli ve správné funkci imunitního systému.
Preventivní celotělová lymfodrenáž spočívá v jemné příjemné masáži všech klíčových bodů mízního systému. Tím je zabráněno hromadění odpadních látek, buněčných zbytků nebo infekčních látek v mízním systému. Organizmus je tak lépe pročišťován. Jedná se o jednu z možností, jak nefarmakologicky posílit obranyschopnost vlastního těla.

Co je lymfatická masáž?
Lymfatická masáž je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšit kvalitu lymfatického oběhu, popřípadě odčerpat přebytečnou lymfu z podkoží zpět do oběhu. Metoda byla veřejnosti představena poprvé na mezinárodní výstavě Zdraví a krásy v Paříži v roce 1936. Její účinnost byla od té doby mnohokrát klinicky ověřena.

Co je lymfa?
Lymfa je tekutina, která tvoří základní součást obranného systému organismu. Lymfatické cévy představují v těle alternativní systém proudění tekutin, v mnohém paralelní k systému krevnímu. Bílé krvinky nazývané lymfocyty v této tekutině produkují protilátky. Zmíněné protilátky následně napadají choroboplodné mikroorganismy a pomáhají uvést do chodu celý imunitní systém tak, aby byl schopen bojovat s nemocí. Lymfa rovněž transportuje bílkoviny, tuky, buněčné zbytky a zplodiny tkáňového metabolismu, které se nakonec hrudní dutou žílou vracejí k dalšímu zpracování do krevního oběhu.

Co nabízí lymfatická masáž?
Lymfodrenáž by měla být základem péče o zdravé tělo a pleť. Cílem je zabezpečit dobrý odtok lymfy(mízy) z oblasti podkoží zpět do krevního oběhu. Tím je možno podkoží těla a obličeje zbavit přebytečné tekutiny, škodlivých odpadních produktů látkové přeměny tkání a zbytků rozpadlých buněk (zmírňuje otoky). Pokožka lépe regeneruje, nabývá na pružnosti a je výrazně odolnější proti běžným onemocněním pleti.

 
       
   
Doporučená doba trvání masáže:
 
    částečná = 1 hod.  
   
celková = 3 hod.
 
         
   
Zpět
 
         
Zápatí
Úvod Nabízím Ceník Kontakt