Krásné menu :-)
Mistr masérského umění se schopnostmi snoubícími se s darem od Otce Stvořitele. Je možné řešit vše i zázrak.
Vše pro zdraví, krásu, pohodu. Štěstí, hybnost, svobodu! Vladimír Kunert masér a masáže Nymburk
           
     

 
Havajská masáž LOMI LOMI
 

 
   
ilustrační obrázek
Havajská masáž Lomi lomi ze svatyní Havajských ostrovů byla v dávných dobách praktikována kahuny (mistry) v Heiau (svatyních). Havajci věří, že zdraví (ola) je stav volného proplouvání energie v těle a nemoc (ma'i) se projeví tehdy, když je toto proplouvání na delší čas zablokováno. Zablokovaná energie se ukládá a vrství ve svalech a vytváří napětí. Pokud neuvolňujeme napjaté svaly, mohou se v těle tvořit chronické blokády, které způsobují bolesti páteře, omezenou pohyblivost kloubů, migrény a další útrapy. Lomi lomi pomáhá odstraňovat tyto blokády a uvolnit energii. Uvolněním nahromaděného napětí může dojít ke hlubokým změnám na úrovni fyzické, psychické i duchovní. Masér pracuje s opatrností, láskou a úctou.

Abychom porozuměli významu masáže Lomi lomi, je nutné porozumět havajské filozofii Huna. Základním předpokladem Huny je skutečnost, že „všechno" hledá harmonii a lásku.

Hunu lze vyjádřit třemi větami:
Raduj se z přítomnosti a žehnej jí - se vším, co je nyní.
Měj v sebe důvěru - zdroj je v tobě.
Očekávej vždy jen to nejlepší - žádné kompromisy.

HUNA to je otevřenost a svoboda. Člověk přistupuje k životu tvořivě, bez jakýchkoliv omezení, neklade si limity a ví, že všechna energie je skryta v něm a podstatný je okamžik, který právě prožívá. Tyto myšlenky a takovýto přístup k sobě a okolí nacházíme i v jiných učeních a směrech, podobně přistupují k realitě např. tibetští lámové, indičtí jogíni či indiánští šamani, protože všechna opravdová učení jsou ve své mystické hloubce stejná. Tyto věci jsou velmi prosté, v mystice není žádné tajemství, vše je jednoduché, jen my, lidé, nedokážeme domyslet a docenit hloubku jednotlivých myšlenek. Například to, že člověk nemá žádné limity. Je to velmi jednoduchá myšlenka, ale kdo z nás ji dokáže domyslet do konce, do hloubky a v duchu toho se osvobodit? V mystice není třeba nic skrývat, ty věci jsou tady a vyřčené, jen jsme natolik sešněrováni programy, byť jen rodinnými a společenskými, že nás to nepustí dál.

Využití sedmi principů HUNA:

1. IKE. Uvědomíme si, že naše podvědomí je náš přítel a společník v životě, vědomí se může soustředit na cokoliv, co si přejeme a nadvědomí je v nás i kolem nás. Dochází k propojení a vytvoření naší skutečnosti. Svět je to, co si myslíme, že je (představivost předpovídá skutečnost).

2. KALA Myšlenky přitahují skutečnost

3. MAKIA Energie proudí tam, na co se soustředíme

4. MANAWA Teď angažuje skutečnost

5. ALOHA Milovat znamená být šťastný (touha dává směr skutečnosti)

6. MANA síla. Všechna síla pochází zevnitř nás.

7. PONO úspěch. Účinnost je mírou pravdy.

 
       
   
Doporučená doba trvání masáže (celé tělo) :
 
    2,5 hod  
         
   
Zpět
 
         
Zápatí
Úvod Nabízím Ceník Kontakt