Krásné menu :-)
Mistr masérského umění se schopnostmi snoubícími se s darem od Otce Stvořitele. Je možné řešit vše i zázrak.
Vše pro zdraví, krásu, pohodu. Štěstí, hybnost, svobodu! Vladimír Kunert masér a masáže Nymburk
           
     

 
Dornova metoda a Breussova masáž
 

 
   
ilustrační obrázek

MOTTO: „Když se setkají LÁSKA, MOUDROST A VÍRA v jedné situaci, pak vznikne vždy něco dokonalého.“

Dornova metoda je jemné ošetření obratlů páteře, kloubů těla a zad. Používá se k léčení onemocnění, která přímo nebo nepřímo souvisejí s páteří (problémové oblasti – kratší noha, pánevní oblast, kyčelní klouby, kolena, kotníky, ramena). Pracuje se s klientem jak ve stoji, vsedě, i v leže.


Bavorský sedlák a provozovatel pily Dieter Dorn z Lautrachu vytvořil před 40 lety jako ne-lékař metodu, kterou ho nikdo, ani žádná škola neučila – učil se od života. Tyto postupy posléze naučil i několik svých žáků a ti metodu šíří dál.
Svými mimořádnými pozorovacími schopnostmi se mu podařilo vytvořit jemnou léčící metodu, která pomáhá při téměř všech problémech zad a kloubů. Metoda je souborem několika jednoduchých, citlivých a opakujících se pohybů rukou. Jsou potřebné jen citlivé, zdravé ruce. Krásné na tom je, že touto léčící metodou se nemůže nikomu ublížit.

Breussova masáž se dá velmi dobře kombinovat s Dornovou metodou. Mnohé problémy páteře jako bolesti meziobratlových plotének, ústřel, atd. se mohou spojením těchto dvou metod zcela lehce, bez rizika a s dobrou prognózou vyléčit. Breussova masáž je citlivou, silně energetickou masáží zad, která dokáže řešit duševní, energetické a tělesné blokády. Breuusova masáž je výchozím bodem regenerace podvyživených plotének a je klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, zvláště v oblasti kosti křížové.

Jemá Breussova metoda v oblasti páteře vychází z toho, že neexistují žádné ploténky "opotřebované", nýbrž pouze "degenerované", a dá se dosáhnout jejich částečné regenerace.
Rudolf Breuss to ukazoval na příkladu houby: jestliže na vysušené houbě leží delší čas závaží, pak zploští. Jakmile závaží odstraníme a houbu vložíme do vody, nasaje ji a opět se zvětší.
Právě tak je tomu u meziobratlových plotének. Vmasírovaný smeciální olej lehce do nich vsákne, ony opět "ztloustnou" (nabobtnají), změknou a stanou se elastičtějšími, takže obratle po této masáži mnohem snadněji mohou být Dornovou metodou uvedeny do své ideální polohy.
K poskytnutí této masáže potřebujeme pouze lehátko, vlastní ruce, hedvábný papír a speciální bylinný olej, který je připraven z vlastnoručně natrhaných bylin.

 
       
   
Doporučená doba trvání masáže:
 
    0,5 - 1 hod.  
         
       
         
   
Zpět
 
         
Zápatí
Úvod Nabízím Ceník Kontakt